Przejdź do głównej zawartości
Wszystkie kolekcje360 KsięgowośćKPIR
Import wyciągów bankowych w KPiR
Import wyciągów bankowych w KPiR
Aleksandra avatar
Napisane przez Aleksandra
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Import wyciągów bankowych

Import wyciągów bankowych znacznie ułatwia wprowadzanie operacji bankowych do systemu. Możesz szybko dokonać importu wyciągu bankowego z operacjami za dany okres do programu.

Poprawny numer Konta (IBAN) musi być wprowadzony do programu w miejscu, gdzie chcesz dokonywać importu wyciągu. Możesz importować pliki w formacie XML (ISO).

Przygotowanie wyciągu bankowego do importu.

Po zalogowaniu się do swojego konta bankowego wybierz okres za jaki chcesz wygenerować wyciąg bankowy lub historię operacji.

1) Wybieramy format XML lub CSV

2) Wybrany plik zapisujemy na swoim dysku.

Możesz importować wyciąg bankowy w menu Płatności > Transakcje > wybierz bank > Import wyciągów bankowych. W górnym lewym rogu pojawi się kafelek Otwórz plik. W tym miejscu musimy wybrać plik do zaimportowania, ten sam, który pobrany został wcześniej ze strony banku.

Zielone wiersze oznaczają, iż program sam dopasował płatności do kontrahenta. Dzieje się tak w przypadku dostawców i odbiorców. Inne płatności należy zaksięgować samodzielnie.

Wszystkie faktury od klientów i dostawców pokazują się w kolumnie Należności, a wszystkie inne transakcje w kolumnie Inne. W przypadku zapłaty do dostawcy wraz z zapłatą powiązana jest również prowizja z banku w jednej pozycji bankowej.

Wyciąg bankowy może być importowany wielokrotnie. Jeżeli okaże się, że zaimportowany wyciąg zawiera pozycje już zaksięgowane, program ich nie powiąże po raz drugi.

Wyciąg bankowy może być importowany wielokrotnie. Jeżeli okaże się, że zaimportowany wyciąg zawiera pozycje już zaksięgowane program ich nie powiąże po raz drugi.

W naszym programie możliwy jest import historii operacji bankowych z takich banków jak:

  • mBank SA konto Biznes – format CSV

  • PEKAO SA konto Biznes – format CAMT52 (XML)

  • PKO BP SA konto IPKO i Biznes – format XML

  • ING SA – format XML

  • Santander Bank – format XML

  • Bank Spółdzielczy – XML

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości:

Odwiedź też naszą stronę 360 Księgowość

Pozdrawiamy!

Zespół 360 Księgowość

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?